1. Názorovka - PNH

1. února 2009 v 22:01 | *Small* |  Ostatní
Tak jsem si pro vás připravila názorovku na téma: Parelli Natural Horsemanship.Co si o něm myslíte? Prostě pište svoje názory na daný téma.Pro každýho,kdo se zapojí bude cenka :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MonixeQ MonixeQ | E-mail | Web | 2. února 2009 v 10:35 | Reagovat

Je to zkrátka cesta, do které můžete s koníkem vkročit a bude Vás doprovázet celý život. Někdo si myslí, když se koukne na obrázky, kde jsou lidi se svými koníky, procválávají louku ve volnosti, leží vedle nich apod. tak že je to zábava, ale přitom je to těžká, tvrdá a hlavně nikdy nekončící cesta. Zažijete na ní velké překážky a bolest, protože je také nebezpečná ale zároveň také ty nejkrásnější okamžiky Vašeho života, na které nikdy nezapomenete. Není to pouze hraní, napojení a další různé koncepce. Z každé metody, kterou upřednostnujete se má vyvíjet vztah. Partnerský vztah, ve kterém nebude žádný pánXotrok, dravecXkořist... . Koník z Vás musí mít respekt, a považovat Vás za lepšího vůdce, na kterého se může kdykoliv spolehnout. Mít ve Vás 100% důvěru tak jako vy v něm, neměl by být ve vztahu žádný strach, zloba a agrese. Je to především učení pro Vás. Koně to umí, jenom my jsme jakési "nemehla"... . Furt se přetváříme, něco si  musíme dokazovat našemu egu...furt něco. Koně takový nejsou. To co cítí v srdci, to také říkají. Žijí okamžikem...teď. Nepřemýšlí nad tím co bude za chvilku, co bude za rok... . I my se tak musíme chovat, jestli chceme koník porozumět. I když se nikdy nenaučíme na 100% chovat se a rozumět koním tak jako to umí sami koně, ale myslím, že to dokážeme zlepšit natolik, abychom jim porozumněli a oni nám. Musíme se naučit odhadnout situaci a v případě být tak jemní jak jen dokážeme jako na druhou stranu tak silní aby jsme vše zvládli. Když budeme trpěliví a vydáme se na tuhle cestu, můžeme udělat to nejepší pro vás i vašeho koně. ...Jestliže to budete myslet vážně, zlepší se i Váš osobní život. Odhodíte přetvářku, naučíte se být trpělivý a důslední.

PS: Težko to jde vysvětlit v pár větičkách----tak ale alespoň něco....spousta tam toho chybí :D

2 V.e.ll.ú.n.k.a V.e.ll.ú.n.k.a | E-mail | Web | 3. února 2009 v 15:46 | Reagovat

Zkrátka je to  něco co hrozně pomůže mezi vztahem koníka a člověka.Můsíte být trpěliví ně že kdyš si nelehne tak ho přetáhnete vodítkem de o to aby se váš koník vás nebál a bral ho jako přítele a né jako někoho kdo mu přikazuje poveli a kdyš je neudělá tak dostane ''nakládačku,, pokud se budete ke svému koníkoj chovat podle týhle metody tak se vám to 1000krát vrátí bude si třeba lehat,udete moct jezdit na ohlávce,koník vám bude chtít vyhovět . Je to faktys makačka ale ty i koník budete spokojení.5eknu vám že já co jsem se rozhodla pro tzhle cestu hrozně jsem se změnila a i můj koník.Vážně PNH všem co mají rádi koníky doporučuju....

Není to všechno co vim ale to ani napsat nejde to sou spíš pocity a neumim pro to najít správný slova a tay mě nebaví psát;):D

3 H@ňďul@ H@ňďul@ | Web | 3. února 2009 v 22:22 | Reagovat

Nebudu tu psát dlouhé romány ale: Je to prostě něco co strašně obdivuju když to člověk zvláda např uklidnit koně postavením těla bohužel hodněkrát jsem zkoušela ale.. nic... newím prostě vás obdivuju!  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama